Przejdź do treści
Strona główna » IT » Elektroniczne zamki hotelowe – jak wybrać odpowiednie?

Elektroniczne zamki hotelowe – jak wybrać odpowiednie?

elektroniczne zamki hotelowe

Meldując się w hotelu, składamy swój komfort i bezpieczeństwo na ręce obsługi. Ponieważ coraz częściej podróżujemy ze znaczną ilością cennych przedmiotów (elektronika, biżuteria, drogie ubrania), tym ważniejsze jest jak najlepsze zabezpieczenie naszego mienia w miejscu, gdzie codziennie przebywa wiele obcych nam osób. Z tego powodu hotele są obecnie monitorowane, nierzadko mają prywatną ochronę, a pokoje zamykane są na elektroniczne zamki hotelowe na kartę – https://www.automatykahotelowa.pl/produkt/zamek-be-tech-smart/. Podnoszą one prestiż hotelu, wskazując, że jest to obiekt dbający o klientów. Jest to też duże ułatwienie dla obsługi hotelu.

Zamki elektroniczne dzielimy na te działające offline i online- poprzez kabel lub hotelowe WiFi, otwierane za pomocą kodu lub karty (poprzez czip, zbliżeniowo lub magnetycznie) lub wykorzystujące najnowsze technologie jak czytnik odcisku palca. Wciąż najczęściej spotykaną metodą obsługi takich zamków są karty. Jak wybrać odpowiednie elektroniczne zamki hotelowe? Warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych rodzajów.

Elektroniczne zamki hotelowe – zamki off- i online

Zamki offline to system niewymagający żadnego okablowania, ponieważ zasilane są z baterii alkalicznych. Zamek taki musi posiadać awaryjnego otwierania kluczem (np. w przypadku wyczerpania baterii). Ich instalacja i obsługa są bardzo łatwe- zamki takie zwykle obsługiwane są przez karty, toteż w skład takiego systemu wchodzą: zamek, programator kart, oprogramowanie i karty. Jak wybrać odpowiednie elektroniczne zamki hotelowe offline? Te dobrej jakości powinny posiadać diodę sygnalizującą stan baterii oraz wbudowaną pamięć pozwalającą na rejestrowanie zderzań nawet podczas wymiany baterii.

Zamki online są zdecydowanie droższe i wymagają od hotelu znacznej inwestycji. Z tego powodu są jeszcze rzadko spotykane, a używają ich raczej lepsze hotele o wysokim standardzie. System zamków online składa się z czytników naściennych umieszczanych przy każdych drzwiach. Klamka znajduje się jedynie od wewnątrz pokoju. Sam czytnik łączy się poprzez okablowanie z centralą zarządzającą, zasilaniem i recepcją.
Dużą zaletą takiego systemu jest jego zasilanie prądem stałym, dzięki czemu nie trzeba wymieniać baterii. Poza tym mamy ciągłe połączenie z zamkiem co pozwalana na monitorowanie jego aktywności i daje możliwość zarządzania nim zdalnie.

System zamków WiFi to wciąż rozwijające się technologia. To połączenie dwóch wcześniej wymienionych systemów. Zamek montowany na drzwiach nie wymaga okablowania. Każde piętro budynku posiada osobno zamontowany kontroler, który łączy się z zamkiem drogą radiową, a dalej- już drogą kablową z centralą i recepcją. Dzięki takim rozwiązaniom dane z zamków są przekazywane do komputera na bieżąco, a jednocześnie nie ma potrzeby instalacji dodatkowego okablowania. Systemy te są jednak nadal dość kosztowne, przez co spotkamy się z nimi jedynie w najlepszych inteligentnych hotelach. Technologia rozwija się jednak dynamicznie i z czasem powinna pozwolić na wykorzystanie tego rozwiązania z użyciem tańszych komponentów i oprogramowania.

Przede wszystkim jakość

Wszystkie te detale są niezwykle ważne podczas wyboru zamków elektronicznych, jednak nie są znane gościom hotelu. Dla nich najważniejsze jest by drzwi i sam zamek wyglądały porządnie i były wykonane z dobrej jakości materiałów. W przypadku zamka powinna to być wysokiej jakości stal nierdzewna o wysokiej odporności na uderzenia, cięcie czy temperaturę.

Jak wybrać odpowiednie zamki hotelowe elektroniczne? Zwróć uwagę na cenę- określ, jaki budżet możesz przeznaczyć na ten element wyposażenia. Być może wystarczy niewielka dopłata, by zakupić system o lepszych parametrach. Zwrócić też uwagę na wygląd- to on przede wszystkim robi dobre wrażenie na klientach. Zamek powinien być wykonany porządnie i z dbałością o detale.

Dowiedz się więcej o tym co warto wybrać rolety czy żaluzje oraz czym charakteryzują się lampy Vistosi.

1 komentarz do “Elektroniczne zamki hotelowe – jak wybrać odpowiednie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *