Przejdź do treści
Strona główna » Usługi » Inteligentny hotel – co oznaczają gwiazdki hotelowe?

Inteligentny hotel – co oznaczają gwiazdki hotelowe?

Inteligentny hotel

Większość z nas lubi podróżować, poznawać świat. Bardzo często swoją podróż planujemy od odnalezienia hotelu idealnego, takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania, powodował, że odpoczynek w nim będzie przyjemny, a cała podróż udana. Z pomocą w trakcie poszukiwania odpowiedniego miejsca, w którym się zatrzymamy, jest znajomość specyficznego oznakowania, którym kierują się hotele na całym świecie. Każdy tzw. inteligentny hotel, oferuje swoim gościom inny standard, który już na wstępie możemy ocenić poprzez analizę tzw. gwiazdek hotelowych.

Inteligentny hotel w gwiazdkach

Liczba gwiazdek nadanych danemu ośrodkowi świadczy o standardzie i udogodnieniach, jakich można się w nim spodziewać. Oczywiście, im więcej gwiazdek przyznanych ośrodkowi, tym warunki w nim są bardziej luksusowe. Tu należy również liczyć się z wyższą ceną hotelu.

Gwiazdki hotelowe

To specyficzne oznakowane w gwiazdkach, nadawane jest w zakresie od jednej do pięciu. Ilość przyznanych gwiazdek w przyjętej skali świadczy o poziomie hotelu. Im wyższy stopień, tym hotel ma więcej gwiazdek. Najwyższą jakością pod każdym względem charakteryzują się te hotele, które są najwyżej ocenione w klasyfikacji, czyli posiadają 5 gwiazdek.

Im więcej gwiazdek, tym hotel musi spełnić wyższe kryteria czystości, wyposażenia i obsługi. Każdy pokój jest lepiej urządzony, posiada dużą, wygodną łazienkę, telewizję, internet i inne udogodnienia. Wybierając inteligentny hotel, zautomatyzowany i nowoczesny, możemy liczyć na pełen luksus. To opcja dla tych, którzy na wyborze miejsca nie muszą lub nie chcą oszczędzać.

Jak nadawane są gwiazdki hotelowe?

Do przyznawania ilości gwiazdek nie istnieje żaden międzynarodowy dokument, który normowałby wymogi, jakie muszą być spełnione w danym obiekcie, by otrzymał on określoną liczbę gwiazdek (od 1 do 5). Zwykle w każdym kraju w przypadku oznakowania, obowiązują odrębne zasady, a nawet spotykane są inne skale. Co więcej, są także takie rejony na świecie, gdzie w ogóle nie stosuje się opisanej klasyfikacji. Najlepszym przykładem jest tu np. Skandynawia. W niektórych krajach oznakowanie w gwiazdkach jest w zupełności dobrowolne i tylko hotel decyduje, czy chce w taki sposób być oznakowany (przykładem może być np. Anglia lub Francja).

Inteligentny hotel to przyszłość?

Biorąc jednak pod uwagę popularność tego inteligentnego systemu oznaczania standardu, większość z dostępnych miejsc wdrożyła go w życie. Należy pamiętać, że wielkie hotele korzystają ze specjalistycznych systemów oprgramowania dla hoteli, który im pomaga w zarządzaniu całym obiektem. To samo dotyczy programów dla hoteli, które ułatwiają życie każdemu segmentowi w hoteli jak programy dla gastronomii i itp.

Zawsze jednak podejmując ostateczną decyzję, co do wyboru hotelu na podstawie ilości gwiazdek, warto dokładnie sprawdzić, co tak naprawdę dany hotel oferuje klientom. Trzeba jednak pamięciać, że inteligentny hotel to przyszłość, że wszystko zrobione będzie tak by klientom ułatwić życie.

Dowiedz się więcej o systemach gastronomicznych, które są używane w restauracji i hotelach.

1 komentarz do “Inteligentny hotel – co oznaczają gwiazdki hotelowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *