Przejdź do treści
Strona główna » Budownictwo » Zalety stosowania ściennych płyt warstwowych

Zalety stosowania ściennych płyt warstwowych

Płyty warstwowe ścienne

Płyty warstwowe ścienne to przede wszystkim materiał, który jest powszechnie stosowany w tworzeniu ścian budynków i ich dachów. Najczęściej są one wyposażone w odpowiednią izolację i mają metalową płytę. Płyty warstwowe są materiałem pokryciowym i są umieszczane na specjalnym rodzaju konstrukcji. Są one przymocowane do bardzo mocnego szkieletu, który jest wykonany z materiałów takich jak stal. Istnieje wiele różnych typów ściennych płyt warstwowych, często wyróżnianych na podstawie zastosowanej izolacji.

Rdzeń płyt warstwowych

Rdzeń może być również wykonany z dowolnego rodzaju materiału, w tym styropianu, wełny mineralnej i poliuretanu. Rodzaj użytego materiału ma znaczący wpływ na właściwości, jakie posiadają warstwowe płyty ścienne. Wśród podstawowych różnic można wyróżnić następujące punkty.

  • Właściwości termoizolacyjne.
  • Izolacja akustyczna.
  • Waga.
  • Reakcja na ogień.

Zastosowanie płyt warstwowych ściennych

Płyta warstwowa dachowa jest powszechnie stosowanym materiałem w projektach remontowych i budowlanych. Najczęściej stosuje się je do budowy lekkich pokryć ściennych i dachowych w budynkach o różnym przeznaczeniu. Przede wszystkim można tu wymienić różnego rodzaju budynki użyteczności publicznej, a także obiekty przemysłowe i magazynowe. Warto wiedzieć, czym dokładnie są ścienne płyty warstwowe i jakie są korzyści z ich stosowania.

Płyty wartstowe ścienne – zalety

Laminat to produkt o wielu zaletach, przede wszystkim ekonomicznych. Bezpośredni koszt zastosowania tego typu materiału jest stosunkowo niski. Dodatkowo inwestycja w zastosowanie tego typu płyt warstwowych jest bardzo szybka w porównaniu z tradycyjnymi metodami budowlanymi. Z biznesowego punktu widzenia jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ inwestorzy mogą uzyskać szybszy zwrot z inwestycji. Ponadto nie trzeba czekać na wyschnięcie budynku, ponieważ jest on montowany z przygotowanych wcześniej elementów. Ten typ konstrukcji oparty jest na metodzie suchej, w której nie używa się wody. Dzięki temu może być stosowany do wszystkich celów, gdzie nie jest zalecany wysoki poziom wilgotności. Jest to szczególnie przydatne w takich branżach jak obróbka drewna czy przemysł farmaceutyczny. Ze względu na swoje liczne zalety, stosowanie ściennych płyt warstwowych staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Producent płyt warstwowych Kingspan jest wiodącą firmą w tej dziedzinie.

Jeśli spodobał Ci się wpis, to zapraszam do innych, w których dowiesz się o contact center oraz jak działa czytnik kodów kreskowych.

1 komentarz do “Zalety stosowania ściennych płyt warstwowych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *