Przejdź do treści
Strona główna » Usługi » Czytnik kodów kreskowych – jak działa?

Czytnik kodów kreskowych – jak działa?

Czytnik kodów kreskowych

Każdy kto pracował w sklepie, albo chociażby odwiedza supermarket w celu zrobienia codziennych zakupów spotkał się z czytnikiem kodów kreskowych. Jest to nic innego jak urządzenie do odczytywania informacji zawartych na kodzie kreskowym. Na każdym niemal produkcie znajduje się kod kreskowy, który na pierwszy rzut oka jest tylko ciągiem cyfr, które właściwie nic nam nie mówią, jednak odpowiednio zaprogramowany potrafi odczytać z niego bardzo istotne informacje.

Jak działa czytnik kodów kreskowych?

Czytnik kodów kreskowych działa za pomocą emitowanej na kod strugi światła laserowego lub ledowego. Owa wiązka światła, którą wysyła urządzenie jest odbijana od powierzchni etykiety, na której znajduje się kod. Zwracając uwagę na kolor kodu, który jest czarny nie bez przyczyny, ponieważ stanowi większy kontrast i znacznie ułatwia to odczyt pomiaru i do minimum ogranicza możliwość pomyłki w odczycie.

Wiązka światła czytnika odbijana jest od kresek kodu przez co sygnał z potrzebnymi informacjami, które odczytał wysyłany jest do podłączonego do czytnika komputera czy terminala.

Czytnik kodów kreskowych

Czytnik kodów kreskowych obecnie jest wyposażony w możliwość podłączenia przez kabel USB-C do większości urządzeń. Można go programować wedle potrzeb użytkownika i wzbogacać o funkcje, takie jak prefix lub sufix. Istnieją też inne modele czytników kodów kreskowych. Możemy wybrać te bezprzewodowe, które zdecydowanie podnoszą komfort użytkowników i usprawniają zdecydowanie pracę szczególnie w miejscach, gdzie nie możemy dotrzeć z wystającym przewodem.

Dzięki czytnikowi kodów kreskowych możemy odczytać z kodu kreskowego nawet informację do notatnika czy innego popularnego programu tekstowego. Możemy go zaprogramować wedle potrzeb miejsca i samego użytkownika, dzięki czemu sprawiamy, że urządzenie działa dokładnie tak jak tego oczekujemy, wzbogacając go o odpowiednie funkcję i usprawnienia. Jego mały rozmiar i możliwości wybrania mobilnego i bezprzewodowego modelu, zmieści się wszędzie, nie powodując dyskomfortu z wagą urządzenia.

Podsumowanie

Urządzenie odczytujące informacje zawarte na kodzie kreskowym jest bardzo pomocne i zdecydowanie usprawnia pracę w handlu. W dobie supermarketów i ogromnych kolejek w sklepach to zdecydowanie przyspiesza pracę kasjerów i nie musimy dzięki nim tracić całego dnia w sklepie tylko dlatego, że pracownik nie nadąża za obsługą tak wielkiej ilości osób, kupujących tak duże ilości towarów. W dużych i średnich sklepach ten rodzaj obsługi bywa nie tylko pomocny, ale również można zaryzykować stwierdzenie, że również niezbędny.

Dowiedz się o inteligentnych hotelach.

1 komentarz do “Czytnik kodów kreskowych – jak działa?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *