Przejdź do treści
Strona główna » Dom » Płytki lastryko – w krainie elementów wykończenia wnętrz

Płytki lastryko – w krainie elementów wykończenia wnętrz

W krainie elementów wykończenia wnętrz - płytki lastryko

Płytki lastryko to bez wątpienia hit w 2019 roku. Wystrój wnętrza mieszkania lub domu każdemu właścicielowi spędza sen z powiek. Ma być z jednej strony przytulnie bądź minimalistycznie, z drugiej – nowocześnie, jednak czasem z nutką tradycji. Jak osiągnąć ten efekt?

Kilka słów o płytkach lastryko

Trendy zmieniają się praktycznie każdego roku. Magazyny wnętrzarskie prezentują najnowsze propozycje producentów. Płytki lastryko znakomicie sprawdzą się w wielu wnętrzach:

  • w łazience,
  • w kuchni,
  • w pokoju gościnnym, czyli w salonie,
  • w biurze,
  • w także w wielu innych pomieszczeniach.

Niektórzy zupełnie bezpodstawnie kojarzą ten materiał z materiałem używanym do produkcji płyt na nagrobki. Tymczasem lastryko to płytki nie tylko piękne, ale też wytrzymałe, świetne do zastosowań domowych i biurowych. Za ich ojczyznę uznawane są Włochy, jednak źródła wskazują, że materiał był już znany w starożytnej Grecji. Tak czy inaczej, dzisiaj wiele osób urządzających swoje domy lub mieszkania, może z powodzeniem korzystać z jego dobrodziejstw.

Płytki lastryko – dobre i złe strony…

Każdy materiał stosowany w budownictwie i wykończeniu wnętrz ma swoje zalety oraz swoje wady. To kupujący, najlepiej po zdobyciu fachowej wiedzy, musi zdecydować, co dla niego będzie najważniejsze. Klienci cenią płytki lastryko za ogromną odporność na uszkodzenia mechaniczne, czyli takie związane ze ścieraniem czy uderzaniem w nie, jednak płytki są też wytrzymałe, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Te zalety sprawiają, że płytki z tego materiału są bardzo często wybierane jako podstawa dla podłogi i schodów, ale także przy produkcji kuchennych blatów, gdzie wytrzymałość odgrywa dużą rolę.

W łazience w stylu klasycznym doskonale sprawdzi się umywalka z płytek podłogowych lastryko. Tak naprawdę ograniczeniem dla zastosowania tego materiału jest tylko i wyłącznie wyobraźnia, ponieważ materiał ma mnóstwo zastosowań, a większość z nich to niezwykle udane pomysły. W Internecie znajduje się ogromna ilość inspiracji co do tego, jak wykorzystać płytki, tak modne w tym sezonie. Płytki lastryko można łączyć z wieloma stylami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie nowoczesnych lamp włoskich z płytkami lastryko. Efekt est oszałamiający!

Płytki lastryko – tradycyjnie czy nowocześnie?

Coraz więcej osób nie potrafi jednoznacznie wskazać, jaki wystrój pragnie mieć w swoim mieszkaniu- czy ma to być bardziej tradycja czy bardziej nowoczesność. Lastryko nie jest reliktem PRL-u, ale świetnym materiałem, który na całe szczęście został na nowo dostrzeżony i na nowo odczytano i postanowiono wykorzystać jego zalety, w służbie dla wykończenia wnętrz. Płytki doskonale sprawdzą się w wielu wnętrzach, o wielu rozmiarach i przeznaczeniach. Jak w przypadku każdego materiału, przed jego wykorzystaniem, warto co nieco się o nim dowiedzieć, aby urządzać wnętrze bardziej świadomie. Lastryko dostępne jest nie tylko w odcieniach szarości, co wielu ludzi pamięta z dawnych lat, ale lastryko występuje w wielu pięknych, interesujących kolorach, dzięki czemu jego zastosowanie jest jeszcze szersze, a materiał cieszy się coraz większym powodzeniem. Trendy się zmieniają, ale to co dobre i to co sprawdza się doskonale w aranżacji wnętrz, prędzej czy później wraca do łask.

1 komentarz do “Płytki lastryko – w krainie elementów wykończenia wnętrz”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *