Przejdź do treści
Strona główna » Budownictwo » Szklana kabina prysznicowa- jaką wybrać?

Szklana kabina prysznicowa- jaką wybrać?

Szklana kabina prysznicowa

Wybór szklanej kabiny prysznicowej wcale nie jest takim prostym zadaniem, musimy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak kształt kabiny, brodzika czy metraż, jakim dysponujemy i, oczywiście, nasze osobiste preferencje. A mamy z czego wybierać, na rynku istnieje sporo rodzajów kabin, w tym m.in. kabiny prysznicowe szklanehttp://esglas.pl/oferta/kabiny-prysznicowe-szklane/ – z brodzikiem lub bez. Które rozwiązanie będzie najlepsze? Spróbujemy dziś odpowiedzieć na to pytanie.

Szklana kabina prysznicowa z brodzikiem

To najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Do wyboru mamy brodziki płaskie lub głęboki. Pierwsze z nich mogą być montowane na równi z płytkami podłogowymi lub też wystawać nad nie około 2,5 centymetra. Klienci doceniają ich praktyczność oraz komfort użytkowania. Musimy mieć jednak na uwadze to, że wymagają one specjalnego syfonu, dlatego też decyzję o montażu tego typu brodzika należy podjąć na etapie projektowania lub przed rozpoczęciem prac remontowych, ponieważ wtedy bez problemu możemy przygotować odpowiednią instalację.

Z kolei brodzik głęboki to doskonałe rozwiązanie, gdy mamy małe dzieci- może on zastąpić maluchom wannę. Co ważne, tutaj nie trzeba przygotowywać specjalnej instalacji, wszystkie elementy kanalizacyjne bez problemu zmieszczą się pod spodem.

Szklana kabina prysznicowa bez brodzika

Zaletą tej kabiny prysznicowej szklanej jest to, że optycznie powiększa przestrzeñ w łazience, dlatego też warto zdecydować się na tę opcję, jeśli mamy niewielką łazienkę. Prysznic pozbawiony brodzika ułatwia wchodzenie oraz wychodzenie- jeśli w domu są małe dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne to rozwiązanie będzie dobrym wyborem.

Kabiny prysznicowe szklane na wymiar

Zyskującym popularność rozwiązaniem są kabiny prysznicowe szklane robione na indywidualne życzenie. Szklana kabina to lepsza opcja niż ta ze sztucznego tworzywa z kilku powodów. Wymienić tutaj można:
• Uniwersalność szkła – ten materiał sprawdzi się w każdej aranżacji i stylu.
• Wytrzymałość – tworzywo sztucznie nie jest aż tak mocne, jak szkło hartowane.
• Bezpieczeñstwo – efektem procesu hartowania jest to, że szkło przy rozbiciu pęka na kawałki pozbawione ostrych krawędzi, dzięki czemu możemy zminimalizować ryzyko ewentualnego skaleczenia.

Szklana kabina prysznicowa na wymiar możesz zamówić w firmie ESGlas. Współpraca z firmą jest niezwykle prosta, można ją podzielić na 5 etapów: przygotowanie oferty, zrobienie dokładnych pomiarów, wykonanie projektu, montaż oraz zakoñczenie prac. Jeśli jesteśmy zadowoleni z ich usług, to warto wesprzeć ich referencjami. Dzięki temu inni klienci będą wiedzieli, że to rzetelna oraz uczciwa firma.

Kabina prysznicowa walk-in

Ostatnim typem prysznica, o którym chcemy wspomnieć, są kabiny prysznicowe szklane walk-in. To otwarte kabiny, złożone z dużych tafli szkła. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie charakteryzuje się prostotą w użytkowaniu, jak i czyszczeniu. Pasuje do niemal wszystkich wnętrz, na tę opcję decydują się właściciele dużych i małych łazienek. Dzięki temu, że jest przestronna, można się w niej swobodniej poruszać niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Dowiedz się więcej na temat szklanych ściań dźwiękoszczelnych.

1 komentarz do “Szklana kabina prysznicowa- jaką wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *