Przejdź do treści
Strona główna » Usługi » Hotele butikowe i pięciogwiazdkowe – różnice

Hotele butikowe i pięciogwiazdkowe – różnice

oprogramowanie dla hotei

Wymagania gości hotelowych są coraz wyższe. Jeszcze do niedawna zadowolenie budziło ładne i czyste wnętrze z łazienką, ręcznikiem i mydłem. Dzisiaj liczy się nie tylko estetyka i funkcjonalność pomieszczeń, ale również prezencja, odpowiednia postawa i dobra organizacja pracy personelu, a przede wszystkim komfort pobytu.

Hotel 5-gwiazdkowy

Hotele z pięcioma gwiazdkami to obiekty o najwyższym standardzie obsługi klienta. Posiadają luksusowe wyposażenie wnętrz i wszelkie udogodnienia, które zaspokajają oczekiwania najbardziej wymagających gości. Każdy taki hotel powinien spełniać szereg warunków, dotyczących:

  • wyposażenia pokoju, np. poza standardowym meblami, radiem, telewizorem i telefonem oraz odpowiednim oświetleniem, powinien się tu znajdować minibar lub lodówka, dobra suszarka do włosów, zestaw do czyszczenia ubrań i obuwia oraz igielnik;
  • wyposażenia łazienki (między innymi waga i telefon),
  • wyposażenia całego obiektu,
  • obsługi gości.

Hotel butikowy

To hotel wysokiego standardu, nastawiony na zaspokojenie wszelkich, nawet bardzo wyszukanych i wyrafinowanych potrzeb klientów. Z usług tych hoteli korzystają zazwyczaj osoby zamożne, ceniące spokój, kameralność i dyskrecję.
Pierwsze takie hotele pojawiły się w latach 80. XX wieku w Wielkiej Brytanii i USA, obecnie pojawiają się również w Polsce. Są to zazwyczaj niewielkie obiekty, nie należące do żadnej sieci hotelowej, ale posiadające wszystkie atrybuty hoteli 5-gwiazdkowych. Powstają na ogół w centrach miast, w przystosowanych budowlach historycznych i zabytkowych, np. w zamkach czy pałacach.

Wnętrza hoteli butikowych cechuje niepowtarzalność i indywidualny charakter, które zawdzięczają pracującym nad ich urządzeniem, znanym projektantom i architektom. Dlatego często są wyposażone w sposób unikalny, nadaje się im nawet nazwy zamiast numerów.

Hotele te opracowują własną ofertę, dotyczącą np. serwowanych potraw, za co odpowiadają kreatywni i utytułowani szefowie kuchni.

Oprogramowanie dla hoteli

Właściciele obiektów butikowych zobowiązani są do szczególnej dbałości o jakość świadczonych usług, tego wymagają od nich wyjątkowi i szczególnie wymagający klienci. Dlatego też inwestują w nowoczesne rozwiązania, które usprawniają obsługę, takie jak monitoring czy oprogramowanie dla hoteli. Zastosowanie odpowiedniego systemu komputerowego jest warunkiem doskonałej organizacji pracy. Oprogramowanie dla hoteli obejmuje informatyzację procesów rezerwacji i wszystkich usług hotelowych. Pomaga sprawnie przekazywać informacje, składać zlecenia, prowadzić księgowość hotelową, obsługiwać urządzenia zewnętrzne i systemy inteligentnego budynku.

Podsumowując, można stwierdzić, że poziom obsługi hotelowej wpływa na odpowiednią atmosferę, która w połączeniu z komfortowym wyposażeniem i szeroką ofertą oraz wysokim standardem usług, decyduje o wizerunku obiektu, a tym samym zadowoleniu klientów.

Dowiedz się więcej o programach dla hoteli.

1 komentarz do “Hotele butikowe i pięciogwiazdkowe – różnice”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *