Przejdź do treści
Strona główna » Usługi » Toalety na działkę — jak wybrać najlepszą?

Toalety na działkę — jak wybrać najlepszą?

toalety na działkę

Wybór najlepszej toalety na działkę wcale nie jest prosty, bo pod uwagę należy wziąć sporo różnych czynników umożliwiających korzystanie z danego modelu. Na co powinno zwracać się uwagę przy zakupie? Jak dobrze wybrać toaletę?

Możliwość podłączenia

Nie na wszystkich działkach rekreacyjnych istnieje możliwość podłączenia toalety do kanalizacji lub szamba. To oczywiście problem, który ma dość duży wpływ na wybór odpowiedniego sanitariatu. Z tego powodu toalety na działkę to najczęściej niewielkie budynki z drewna lub tworzywa znajdujące się poza bryłą domku letniskowego. Mają one zbiornik bezodpływowy, który gromadzi nieczystości. Cechują go:

  • nieprzepuszczalne dno i ściany, które są całkowicie szczelne;
  • szczelne przykrycie z zamykanym otworem do opróżniania zbiornika;
  • odpowietrzenie co najmniej 0,5 m ponad poziomem terenu.

Jeśli na działce jest możliwość podłączenia toalety do kanalizacji lub szamba, to może ona być zbudowana dokładnie według tych samych zasad, co w zwykłych budynkach mieszkalnych.

Sposób zagospodarowania nieczystości

Najprostsze toalety są oczyszczane dzięki specjalnym środkom chemicznym. Wlewa się je do zbiornika, by rozpuściły stałe nieczystości i papier toaletowy. Detergentów używa się też jako dodatku do wody w spłuczce. Preparaty te mają też działanie dezynfekujące i zmniejszające odory. Kiedy zbiornik wypełni się nieczystościami, należy wezwać odpowiednią firmę albo też samodzielnie zawieźć zbiornik do miejsca zbiórki ścieków. Alternatywą są toalety kompostujące na działkę. Są one wyposażone w dwa zbiorniki. Jeden z nich jest wykorzystywany w samej toalecie, a w drugim dochodzi do rozkładu nieczystości i zamiany ich w kompost, który można wykorzystać w ogrodzie. Zbiorniki są stosowane zamiennie. Taka toaleta nazywana jest też suchą, bo nie stosuje się w niej żadnych płynów do spłukiwania nieczystości. Kolejnym rozwiązaniem jest toaleta samokompostująca lub też torfowa. Jej zbiornik wypełniony jest torfem i korą sosnową. Nieczystości w zbiorniku bardzo szybko zamieniają się w bezpieczny dla środowiska tort. Jeśli toaleta na działkę jest drewniana, to najczęściej właśnie w ten sposób rozwiązany jest problem gromadzonych w niej nieczystości.

1 komentarz do “Toalety na działkę — jak wybrać najlepszą?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *