Przejdź do treści
Strona główna » Zdrowie » Plastyka ginekologiczna – które zabiegi cieszą się największą popularnością?

Plastyka ginekologiczna – które zabiegi cieszą się największą popularnością?

plastyka ginekologiczna

Dzisiejsza medycyna radzi sobie z problemami, z istnieniem których jeszcze do niedawna niewiele dawało się zrobić. Niemal oczywistym było, że kobieta, która urodziła dzieci, będzie borykać się z rozluźnieniem tkanek pochwy i trudnościami z utrzymaniem moczu, zaś panie nie pierwszej młodości – mogą cierpieć kompleksy z powodu zwiotczałych warg sromowych. Dostępne obecnie metody leczenia pozwalają pozbyć się tych dolegliwości jak plastyka ginekologiczna. Poniższy ranking zabiegów ginekologii plastycznej, zebrany na podstawie ankiet klientek kilku placówek zajmujących się ginekologią estetyczną, m.in. http://alfamedycyna.pl/laserowe-usuwanie-zylakow/, wskazuje które spośród nich cieszą się największym zainteresowaniem płci pięknej.

Plastyka ginekologiczna – jakie zabiegi wybiera płeć piękna?

 1. Plastyka warg sromowych,
 2. Powiększanie warg sromowych większych,
 3. Lifting krocza Vaginal Narrover,
 4. Hymenotomia,
 5. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym punktu G,
 6. Chirurgiczna korekta blizny po cięciu cesarskim – poporodowa plastyka brzucha.

Plastyka ginekologiczna – na czym owe zabiegi polegają?

 1. Plastyka warg sromowych – zabieg znany również jako labioplastyka; polega na chirurgicznej korekcie kształtu i wielkości warg sromowych. Najczęstszym powodem do jej wykonania jest asymetryczny kształt warg bądź ich przerost, co przyczyniać się może do dyskomfortu podczas siedzenia, uprawiania sportu, a także większej skłonności do występowania stanów zapalnych, otarć i podrażnień. W zależności od konkretnego przypadku przeprowadza się liposukcje, wypełnienie np. botoksem lub przeszczepy tkanki tłuszczowej. W pierwszych dniach po zabiegu plastyki ginekologicznej należy oszczędzać się od wysiłku fizycznego oraz – w miarę możliwości – ograniczyć pozostawianie w pozycji siedzącej. Do aktywności seksualnej można powrócić po upłynięciu kolejnych kilku tygodni.
 2. Powiększanie warg sromowych większych – jest to plastyka ginekologiczna, której celem jest ujędrnienie i rewitalizacja okolic intymnych, a tym samym lepsza ich ochrona przed infekcjami oraz likwidacja zbytniej suchości pochwy (co przyczynia się do dyskomfortu w trakcie współżycia). Przeprowadzany przy pomocy iniekcji kwasu hialuronowego, w znieczuleniu miejscowym, trwa około 20 minut. Podjęcia współżycia zaleca się nie wcześniej niż po kilku dniach. Efekty zabiegu utrzymują się w granicach 2 lat.
 3. Nić Vaginal Narrover – zabieg liftingu krocza, polegający na zmniejszeniu wejścia do pochwy, uzyskane za pomocą specjalnych nici korygujących, które zakotwicza się w tkankach krocza, odpowiednio je zwężając. Po jakimś czasie nici ulegają wchłonięciu, jednak efekt zwiększonego napięcia mięśni pozostaje. Wskazaniem do liftingu jest obniżone napięcie tkanek krocza, a także uczucie luźności krocza. Problem ten zwykle dotyczy kobiet, które zostały matkami, niekiedy jednak jest on spowodowany określoną budową anatomiczną. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, do podjęcia aktywności seksualnej można powrócić po upływie kilku tygodni.
 4. Hymenotomia – zabieg nacięcia lub usunięcia błony dziewiczej, przeznaczony dla kobiet, które natura obdarzyła twardą i utrudniającą lub uniemożliwiającą współżycie błoną dziewiczą, a także tych, które obawiają się podjęcia aktywności seksualnej ze względu na ewentualny ból i krwawienie. Hymentomia przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, za pomocą lasera lub skalpela. Aktywność seksualną można podjąć po kilku tygodniach.
 5. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym punktu G – zabieg, który polepsza jakość seksualnych doznań, dzięki wyeksponowaniu i ujędrnieniu tej wrażliwej erogennej strefy. Wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa około 20 minut, zaś do aktywności seksualnej można wrócić w przeciągu kilku kolejnych godzin. Efekty zastrzyku orgazmu utrzymują się w granicach dwóch lat.
 6. Chirurgiczna korekta blizny po cięciu cesarskim – jest to plastyka ginekologiczna, która bywa również określana jako poporodowa plastyka brzucha, przeznaczony dla pań, którym przeszkadza pozostała po przeprowadzeniu cc blizna. W zależności od jej rozmiaru, po przeprowadzeniu konsultacji z lekarzem, dobierana jest stosowna metoda, pośród których wymienić można ostrzykiwanie dwutlenkiem węgla, iniekcje substancjami, mającymi na celu pobudzenie produkcji kolagenu (co przyczynia się do regeneracji skóry), jak również spłycanie blizny za pomocą lasera. W zależności od wybranej metody zabiegi przeprowadzane są podczas jednej bądź kilku sesji, a efekty, choć często widoczne od razu po wyjściu z gabinetu, zwykle pogłębiają się w przeciągu kilkunastu następnych tygodni.

Serdecznie zapraszamy do kolejnych wpisów, w których radzimy m.in. jak znaleźć prywatnie psychologa w Katowicach.

1 komentarz do “Plastyka ginekologiczna – które zabiegi cieszą się największą popularnością?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *