Przejdź do treści
Strona główna » Budownictwo » Przegrody szklane – optycznie powiększ wnętrze Twojego biura

Przegrody szklane – optycznie powiększ wnętrze Twojego biura

Przegrody szklane

Efekt powiększenia powierzchni danego pomieszczenia, z łatwością uzyskamy w momencie kiedy zastosujemy  odpowiednie przegrody w swoim domu. Najczęściej przegrody szlane (bo o nich mowa) stosuje się w pomieszczeniach biurowych, ale ostatnio bardzo często inwestorzy decydują się na ścianki działowe, szklane w mieszkaniach i domach. Przegrody szklane dają niesamowite efekty i sprawiają, że wizualnie dana przestrzeń jest optycznie większa.

Jakie są przegrody szklane?

Szklane ścianki są tak samo bezpieczne jak ścianki zwykłe. Jedyne co jest ogromnym plusem szklanych przegród to światło. Światło naturalne jest w takim pomieszczeniu obecne wszędzie. Żadna ścianka działowa wykonana normalnymi metodami nie zatrzymuje światła, które do pomieszczenia wchodzi oknami. Poprzez zastosowanie specjalnych szklanych przegród mamy możliwość przepuszczenia światła do każdego pomieszczenia.

Przegrody wykonywane są ze szkła hartowanego, czasami jest to szkło przejrzyste, czasami matowe. Ścianka jest jak najbardziej bezpieczna a dla pojedynczych osób, można stworzyć bardzo przyjemne i widne pomieszczenia.

Do czego pasują przegrody szklane?

Przegrody szklane to bardzo ciekawy element wnętrza, doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym jak również do wnętrz o nowoczesnym designie. Zawsze należy, jednak, bardzo dobrze dobrać rodzaj szkła do danego wnętrza.

Instalowanie w pomieszczeniach, zarówno biurowych, jak i mieszkalnych, działowych ścianek ze szkła, daje bardzo ciekawe efekty wizualne. W ten sposób można bardzo harmonijnie połączyć poszczególne pomieszczenia, sprawić, że przestrzeń będzie jasna i bardzo przestrzenna.

Kombinacje szklanych ścian

Szklane ściany występują w różnych kombinacjach i tworzą różne kompozycje. Takie projekty są konsultowane z właścicielami pomieszczeń i przez nich są akceptowane. Producenci szklanych przegród, wychodząc na przeciw swoim klientom, proponują im przeróżne projekty. Jak również bardzo często projektują zgodnie z wszelkimi sugestiami swoich klientów.

Szklane ściany montowane są razem z drzwiami uchylnymi, w lewo lub w prawo. Czasami tworzy się całe przegrody szklane bez żadnych podziałów. W innym przypadku do takich ścian daje się drzwi przesuwne lub drzwi z określonym oświetleniem. Pomieszczenia z przegrodami szklanymi są niesamowite a gra światła w ich wnętrzach jest niespotykana i bardzo spektakularna.

Szklane ściany w biurach

Ściany ze szkła najbardziej popularne są w biurach, tworzą osobną i prywatną przestrzeń dla poszczególnych pracowników. Pomieszczenia biurowe są widne. W biurach ze szklanymi ściankami nikomu nie przeszkadza fakt, że dane osoby są widoczne. Praca w takich miejscach jest efektywniejsza a pracownicy doskonale ze sobą zintegrowani.

Czasami szklane ścianki można ozdobić specjalną folią dekoracyjną, co nada pomieszczeniom jeszcze bardziej ciekawego i nowatorskiego wyglądu.

Gdzie jeszcze wykorzystuje się szklane ścianki?

Ściany ze szkła wykorzystujemy w sklepach, galeriach handlowych, w pomieszczeniach usługowych czy restauracjach, hotelach i salonach samochodowych. Przez szklane przegrody można wszystko dokładnie oglądać, można w takich miejscach bardzo dobrze wyeksponować towary. Szklane ściany to niesamowita i bardzo ciekawa innowacja ostatnich lat.

Pomieszczenia wykonane ze szklanych przegród mogą być także pomieszczeniami dźwiękoszczelnymi o bardzo dobrej akustyce. w takich wypadkach stosuje się odpowiednie ściany dźwiękoszczelne, które doskonale tłumią dźwięki z zewnątrz.

Firmy oferujące wykonanie szklanych przegród

Firmy, które oferują wykonanie projektów ze szklanych ścianek posiadają specjalne urządzenia miarowe, które pozwalają na dokonanie dokładnych pomiarów. Tylko dobrze dopasowane ścianki szklane będą ładnie wyglądały. Firmy produkują i montują swoje projekty. Dzięki temu inwestor zawsze ma pewność i gwarancję, że wykonane ścianki ze szkła są doskonale wstawione i wykonane z jak najlepszych materiałów.

Pomieszczenia, w których zdecydowano się na szklane ścianki działowe mają specjalną atmosferę i dają niesamowite wrażenia. W takich pomieszczeniach chce się pracować i przebywać na co dzień. Zważywszy, że jest w nich bardzo widno przez większą część dnia.

Dowiedz się więcej na temat zastosowaniu przesuwnych drzwi szklanych w domach i nie tylko.

2 komentarze do “Przegrody szklane – optycznie powiększ wnętrze Twojego biura”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *