Przejdź do treści
Strona główna » Usługi » Prowadzenie KPiR

Prowadzenie KPiR

Prowadzenie KPiR

Księgi rachunkowe są niezbędne dla właścicieli wielu różnych rodzajów firm. Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest szczególnie ważne dla małych firm, które muszą prowadzić ewidencję w celu składania deklaracji podatkowych. Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy spółkę, prowadzenie ksiąg rachunkowych jest jednym ze sposobów na ułatwienie sobie życia i utrzymanie finansów w porządku.

Co to jest KPiR?

KPiR to skrót od Księga Przychodów i Rozchodów, jest to księga rachunkowa, w której ewidencjonuje się przychody i koszty działalności gospodarczej. Zazwyczaj jest wykorzystywana do sporządzania rocznego rachunku zysków i strat.

Dlaczego muszę prowadzić KPiR?

Najważniejszym powodem prowadzenia KPiR jest upewnienie się, że nie stracisz kontroli nad tym, ile pieniędzy zarabia i wydaje Twoja firma. Łatwo jest popełniać błędy i przesadzać z wydatkami, ale dzięki KPiR będziesz w stanie szybko sprawdzić, które wydatki są odpowiedzialne za sytuację finansową firmy i będziesz mógł odpowiednio ograniczyć koszty, aby zachować rentowność. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz jako jednoosobowa działalność gospodarcza, czy prowadzisz większą firmę, dobrze jest powierzyć prowadzenie KPiR w Katowicach doświadczonej firmie księgowej. Dla właściciela, który nie jest przeszkolony jako księgowy lub księgowa, samodzielne śledzenie tych wszystkich liczb może wymagać wiele wysiłku

Prowadzenie KPiR

Księgi mogą być prowadzone zarówno w tradycyjnej formie papierowej, jak i za pomocą programów komputerowych. To drugie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane ze względu na wygodę. Zastosowane oprogramowanie musi zapewniać bezpośredni wgląd w dokonywane wpisy oraz umożliwiać ich wydruk w porządku chronologicznym. Wszystkie informacje muszą być przechowywane na nośnikach komputerowych w celu zabezpieczenia ich przed zniszczeniem, modyfikacją lub naruszeniem zasad przetwarzania.

Wybór dobrego biura rachunkowego

Dobre biuro rachunkowe powinno oferować szeroki zakres usług i mieć pracowników, którzy uczestniczą w kursach. Dla klientów ważne jest, że dostają to, czego potrzebują, jeśli chodzi o ceny, a także pełne wsparcie księgowe/HR z pomocą podatkową w razie potrzeby w całym procesie zakładania lub likwidacji firmy. Dobry księgowy może pomóc w zakładaniu nowych firm, jeśli zajdzie taka potrzeba; określić, która forma prowadzenia działalności będzie najlepsza w naszej indywidualnej sytuacji.

1 komentarz do “Prowadzenie KPiR”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *