Przejdź do treści
Strona główna » Budownictwo » Oświetlenie parkowe – jak stworzyć przyjazne miejsce dla mieszkańców?

Oświetlenie parkowe – jak stworzyć przyjazne miejsce dla mieszkańców?

Oświetlenie parkowe

Miejskie parki to zielone płuca wielkich miast, mieszkańcy bardzo lubią spędzać tam czas. Dobrze rozwinięta architektura miejska pozwala na stworzenie zakątków przyjaznych i bardzo sympatycznych miejsc do wypoczynku. Ważne przy tym jest także oświetlenie parkowe, które daje bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę w parkach. Jakie oświetlenie parkowe jest najlepsze – https://renovis.pl/oferta/oswietlenie-zewnetrzne/parki/? Jak z jego pomocą stworzyć przyjazne miejsce dla mieszkańców?

Czym jest oświetlenie parkowe?

Oświetlenie parkowe to określony rodzaj lamp, opraw doskonale wpasowujących się w otoczenie danego parku. Lampy powinny dawać bardzo dobre, a przy tym być ekonomiczne światło. Parkowe oświetlenie LED daje przechodniom bezpieczeństwo jak również znacznie podnosi walory danego miejsca.

Jakie powinno być oświetlenie parkowe?

W parkach oświetlenie powinno być bardzo jasne a oprawy i lampy odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Najczęściej stosuje się więc oświetlenie LED, które ma w sobie zainstalowane specjalne czujniki, dzięki którym oświetlenie włącza się po zmierzchu. Dzisiejsi producenci proponują lampy bardzo estetyczne, takie, które doskonale dopasowują się do całej architektury danego parku. Wszystkie lampy są specjalnie uszczelnione przed dostaniem się do środka wody i wilgoci.

Oświetlone alejki i trasy spacerowe

Światło w parkach jest energooszczędne, doskonale oświetla wszelkiego rodzaju alejki, parki czy zielone ogrody. Wszelkie oprawy lamp wykonane są z jak najwyższej jakości materiałów, dają doskonałe oświetlenie i nie psują się przez długi okres czasu. Lampy i oprawy mają różne kształty, swoim designem zachwycają i jednocześnie wspaniale oświetlają parkowe powierzchnie.

Przyjemna atmosfera w parku

Oświetlenie parkowe to przede wszystkim bezpieczeństwo przechodniów w porach wieczorowych i nocnych. Ponadto proponowane przez producentów lampy dają bardzo dobre i miłe oświetlenie co powoduje, że w parkach jest przyjemna atmosfera.

Oświetlenie parkowe to seria wielu rodzai ciekawych lamp, które są również specjalnie zabezpieczane i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Zdarza się przecież bardzo często, że w parkach grasują również wandale, którym takowe oświetlenie bardzo przeszkadza i starają się niszczyć lampy parkowe.

Lampy oświetlenia parkowego

Lampy, które się instaluje w parkach mają różne przesyły światła i różne swoje kształty. Na ogół większość lamp jest niezauważalna, mają dawać światło i nie zwracać na siebie uwagi. Tego rodzaju lampy instaluje się na ścieżkach joggingowych, placach zabaw dzieci, na terenach parków czy wokół terenów sakralnych lub w okolicach zabytków. Moc danego modułu świetlnego, w zależności od rodzaju oprawy, może wynosić od 20 W do 60 W. Lampy mocuje się przy pomocy specjalnych śrub, same oprawy są wykonane z aluminium i odporne na promienie UV.

Nowoczesne oświetlenie

Dzisiejsze oświetlenie parkowe to oświetlenie super nowoczesne i bardzo energooszczędne. Lampy są odporne na czynniki atmosferyczne, łatwo jest je zamontować i rozmontować, nie potrzeba do tego jakichś super narzędzi. Lampy dają doskonałe oświetlenie, oświetlają tereny wręcz doskonale.

Wykorzystana jest, w tym przypadku, w pełni technologia modułowa. Oprawy wykonane są z bardzo dobrych i trwałych materiałów. Wszystkie oprawy są stabilne i opierają się wiejącym i silnym wiatrom.

Same kształty lamp są bardzo oryginalne, opływowe lub okrągłe, dają więc bardzo rozproszone światło pod różnymi kątami.

Lampy mają dany bardzo długi czas pracy a uszkodzenie lub przepalenie się jednej z diod, nie powoduje zgaszenia całej lampy. Często też zdarza się, ze powierzchnia szklana danej lampy jest specjalnie osłonięta szkłem hartowanym, przeciwdziała to stłuczeniu danej lampy. Nowoczesne oświetlenie jest także wykorzystywane w przemyśle. W halach magazynowych bądź produkcyjnych oświetlenie przemysłowe musi istnieć i być w bardzo dobrej jakości. To samo dotyczy oświetlenia na obiektach sportowych, które musi spełnić szereg norm dla publiczności i zawodników np. stadiony.

Dowiedz się więcej o oświetleniu biurowym.

1 komentarz do “Oświetlenie parkowe – jak stworzyć przyjazne miejsce dla mieszkańców?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *