Przejdź do treści
Strona główna » Usługi » Jakie torty urodzinowe przypadną do gustu dziewczynkom?

Jakie torty urodzinowe przypadną do gustu dziewczynkom?

torty urodzinowe dla dzieci

Zwieńczeniem uroczystego obiadu zazwyczaj jest deser w postaci eleganckiego kremu, kawałka tortu lub innego pysznego dania, podanego w szczególnej oprawie. Istnieją jednak okoliczności, które nie mogą obejść się bez tradycyjnego i wykwintnego ciasta, bogato ozdobionego, z wyraźnym przesłaniem określającym ważność uroczystości. Takim ciastem jest tort – https://pocztatortowa.com.pl/category/torty-urodzinowe/.

Torty na urodziny i inne okazje

Torty urodzinowe dla dzieci to wykwintne i czasami – w zależności od zastosowanych składników i rodzaju dekoracji – luksusowe ciasta, do tworzenia których zatrudnieni są specjaliści z umiejętnościami plastycznymi. Tworzenie dekoracji na ciastach wymaga bowiem wyjątkowych zdolności w tym kierunku, a także kreatywności i dużej wyobraźni.
Torty, ze względu na rodzaj, możemy podzielić na:

  • torty urodzinowe dla dorosłych – nasączone ponczem
    alkoholizowanym,
  • torty urodzinowe dla dzieci – tworzone z delikatnych składników,
    słodyczy i galaretek,
  • torty okolicznościowe – zamawiane na duże uroczystości typu chrzest, ślub, I Komunia Św., rocznica ślubu czy też uczczenie ważnego wydarzenia w firmie oraz torty na inne, specjalne okazje.

Torty urodzinowe dla dzieci

Na dzień urodzin, który w wielu rodzinach jest specjalnie celebrowany, najczęściej najbardziej niecierpliwie czekają dzieci. Jest to bowiem okazja do poczęstowania swoich gości pięknie udekorowanym i smacznym tortem, stworzonym z myślą o tym ważnym dniu.

Torty urodzinowe dla dzieci można podzielić na dwie kategorie – a mianowicie na torty dla chłopców i torty dla dziewczynek.

Torty dla chłopców mają nieco odmienną tematykę, przeważają tam dekoracje z samochodzikami, misiami, klockami lub figurkami bohaterów kreskówek i bajek, natomiast torty dla dziewczynek to zupełnie inne ozdoby.

Smaczne i piękne torty urodzinowe dla dziewczynek

Dziewczynki lubią księżniczki, zwierzątka czy inne tego typu postaci, więc tort urodzinowy dla dziewczynki powinien pozostawać w tym klimacie. Może to być tort w kształcie lalki w sukni z pięknie udekorowanego ciasta, okrągły tort z wyobrażeniem tafli wody z syrenkami, a tort w kształcie głowy pieska lub kotka, z pewnością wzbudzi zachwyt i uśmiech na buzi dziecka.

Do dekoracji tortów urodzinowych dla dzieci używane są różnego rodzaju kremy, masy cukrowe, masy z czekolady plastycznej, a także dodatkowe produkty takie jak: kolorowe cukierki, lizaki, ciasteczka, owoce, jadalny brokat, orzeszki czy wafelki.

Masy cukrowe, kremy oraz czekolada plastyczna mogą być barwione na różne kolory za pomocą atestowanych barwników do żywności. Barwniki można również ze sobą mieszać, uzyskując nowe odcienie i nowe kolory, które znakomicie sprawdzą się w tworzeniu figurek i innych ozdób na tort.

Oprócz kolorowych mas tort można ozdobić wyłącznie kremem, tworząc na jego powierzchni piękne kwiaty wyciskane za pomocą końcówek zwanych tylkami.

Na gładkiej powierzchni tortu można wykonać pisakami spożywczymi okolicznościowy napis, dodatkowo można umieścić świeczki w tradycyjnym kształcie lub w formie ozdobnych cyferek, dodać zimne ognie albo fontannę sypiącą iskrami, posypać jadalnym brokatem i ozdobić drobnymi, jadalnymi perełkami w różnych kolorach.

Wszystkie składniki używane do produkcji tortów powinny być świeże i najwyższej jakości, a barwniki używane do koloryzacji kremów i mas cukrowych muszą posiadać certyfikaty, dopuszczające je do kontaktu z inną żywnością.

Należy pamiętać, że dzieciom nie wolno za dużo słodkiego, gdyż szkodzi na zęby. W takich wypadkach należy regularnie odwiedzać sprawdzony gabinet stomatologiczny Gliwice.

Dowiedz się, czy z pomocą czekoladziarki uda Ci się zrobić pyszny czekoladowy tort!

1 komentarz do “Jakie torty urodzinowe przypadną do gustu dziewczynkom?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *